Miesiące październik i listopad 2019 roku w krakowskiej parafii na Klinach Borkowskich obfitują w znaczące wydarzenia. Dzień umocnienia w wierze pod przewodnictwem ks. dr hab. Roberta Nęcka, koncert muzyki dawnej zespołu Il Vento, i jak głosi kalendarium parafialne, zbliżające się widowisko świetlno – muzyczne, przedstawienie teatralne przygotowywane przez dzieci i młodzież, a także przepiękna uroczystość dziękczynna celebrowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza zostały zaplanowane w celu uczczenia 10 rocznicy konsekracji tamtejszego kościoła pw. św. Jadwigi Królowej.

„ (…) Dziś świętujemy i Bogu dziękujemy za te lata, za tę obecność szczególną w tym miejscu, w tym kościele, w tej parafii. Witam bardzo serdecznie i pozdrawiam całą parafię, całą wspólnotę. Dziękuję, że przyszliście mimo późnej pory, nawet z dziećmi. Każdego z was pozdrawiam, każdą, i dzieci, szczególnie waszego proboszcza, który niedawno objął pasterską posługę w waszej parafii. (…)” – mówił podczas Mszy św., 27 października o godz. 19.00, wyjątkowy gość, arcybiskup metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz. Zgromadzeni mogli dostrzec w jego słowach i gestach radość, zadowolenie, które wyraził również wspominając przeszły czas: „Razem z wami powracam pamięcią do niedzieli 25 października roku 2009. Miałem ten przywilej konsekrować tę świątynię. Wydarzenie to wieńczyło 15 – letni okres starań o budowę tego kościoła. (…) Wszystko zaczęło się od postawienia i poświęcenia krzyża na miejscu, gdzie dziś jesteśmy. To było 16 października 1994 roku (…)”.

Niebywale podniosłą ceremonię rozpoczęło procesyjne wejście Służby Liturgicznej, dziekana dekanatu, księży proboszczów, księży wikariuszy, księży wspierających pomocą w różnych okolicznościach tę parafię, byłego proboszcza i budowniczego kościoła św. Jadwigi Królowej ks. Grzegorza Szewczyka, obecnego proboszcza parafii ks. Bogdana Leśniaka oraz Jego Eminencji ks. kard. Stanisława Dziwisza. Słowa powitania do ks. kardynała skierowali przedstawiciele PRD, a jako namacalny dowód wdzięczności wręczyli znamienitemu gościowi ikonę z wizerunkiem św. Jadwigi Królowej  autorstwa zamieszkującej w parafii artystki. Oprawę muzyczną, w której nie zabrakło również pieśni do św. Jadwigi, zapewnił chór parafialny oraz organistka. O piękną dekorację kwiatową zadbała zakrystianka. Wezwania do Modlitwy wiernych przedstawili zelatorzy róż Żywego Różańca. 

Ks. kardynał podczas kazania zwrócił uwagę na zbieżność tutejszego święta parafialnego z uroczystością rocznicy poświęcenia kościoła własnego i podkreślał ogromną rolę tego miejsca dla nas, dla każdego chrześcijanina, ale i ogromne nasze wobec kościoła zobowiązanie odpowiedzialności. Apelował z przekonaniem: „Siostry i bracia, niech rocznica poświęcenia kościoła zbliża nas jeszcze bardziej do Jezusa Chrystusa, zbliża nas do tego kościoła, do tej parafii, zbliża nas do jego Ewangelii, do Kościoła powszechnego, który wszyscy stanowimy jako żywy kamień”. W przemowie bliskiego, wieloletniego osobistego sekretarza Jana Pawła II nie zabrakło także słów o wielkości posługi Kościołowi powszechnemu dziś Świętego papieża, o jego ogromnym oddaniu Kościołowi całego świata. Zaznaczył, że „Święty Jan Paweł II nadal pełni swoją misję we współczesnym Kościele, kierując nas swoim nauczaniem, przykładem życia i służby, a także orędując za nami u Bożego tronu”. Pasterz wskazywał: „Mamy za co dziękować Panu. Mamy w Świętym Janie Pawle II solidny punkt odniesienia i duchowego oparcia. Ciesząc się życiem tej młodej wspólnoty parafii św. Jadwigi Królowej na Klinach Borkowskich w Krakowie dziękujmy Bogu za św. Stanisława (…), za św. Królową Jadwigę, za jej hojność i wrażliwość na ludzką biedę, dziękujmy za św. Faustynę i za św. Jana Pawła II”.

Zarówno dostojny celebrans jak też przedstawiciel PRD oraz proboszcz parafii ks. Bogdan Leśniak podkreślili więzy łączące tę parafię z Janem Pawłem II. Inicjator Mszy św. dziękczynnej, ks. proboszcz, w czasie swojego wystąpienia przypomniał, że „(…)  krzyż stanął dla upamiętnienia XVI rocznicy pontyfikatu naszego Ojca Świętego i to on w 1997 roku na Błoniach Krakowskich kanonizował Jadwigę Królową oraz poświęcił kamień węgielny pod budowę tej świątyni”. Wiele słów wdzięczności skierował do ks. kardynała: „Planowanie, budowanie, upiększanie kościoła zostało w 2009 roku zwieńczone szczególnym aktem, którego ty dokonałeś ks. Stanisławie, jako arcypasterz Archidiecezji Krakowskiej. Była to konsekracja, której 10 rocznicę dzisiaj świętujemy. Twoje ręce i twoja posługa przyczyniły się do oddania tego miejsca Panu Bogu”, „(…) z głębi serca dziękujemy za przewodniczenie tej dziękczynnej jubileuszowej Mszy św., za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej, za umocnienie nas na dalszą drogę (…)”, „(…) dziękujemy za te słowa  o św. Janie Pawle II, za to świadectwo o jego świętości życia wypowiedziane dziś do nas, ale i przy wielu innych okazjach. Dziękujemy, że jesteś świadkiem i mówisz odważnie o jego świętości w czasach, w których próbuje się ten fakt podważać.” Następnie proboszcz kolejne zdania wdzięczności przekazał obecnym księżom całego dekanatu, by na koniec z wielką serdecznością zwrócić się do zgromadzonych: „Drodzy parafianie, wszystkim Wam, od najstarszych do najmłodszych z całego serca dziękuję za Wasz trud i oddanie w budowanie tej wspólnoty parafialnej, w przeszłości i obecnie. To dzięki Wam oraz Sympatykom naszego kościoła i Gościom, w tych jakże trudnych czasach, każdej niedzieli ta świątynia jest zapełniona i panuje w niej atmosfera skupienia i modlitwy. (…)”

Przed rozesłaniem ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i prosił, aby to błogosławieństwo zanieść do domów. Po Eucharystii zaproszeni goście, duchowni i świeccy, udali się na uroczystą kolację.